Czas walki o Jakość Miłości

 

Dni Wielkopostne są darem danym nam od Boga.
Jak je przeżyć by przybliżyły nas do Jezusa i tych których kochamy?
Skoro chrześcijaństwo jest ,,religią relacji” nie ascezy chciejmy pomyśleć o tym co w tym czasie może nas przybliżyć do Boga? Post bowiem to nie tylko wyrzeczenie czy umartwienie. To czas walki o ,,jakość Miłości”. Jeśli dwie osoby się kochają ważna jest dla nich wzajemna obecność, czułość, bliskość. Wspólne rytuały, zajęcia a nawet praca przybliżają je do siebie, pogłębiają i umacniają więź.
Jaka jest Twoja relacja z Jezusem? Czy rozmawiasz z Nim o tym co przeżywasz; o uczuciach, potrzebach, pragnieniach? Czyż słuchasz Jego ,,spojrzenia” na Twoje życie, ustalasz z Nim wybory, rozmawiasz o relacjach, słuchasz co ma do powiedzenia na temat Twojej pracy, odpoczynku, zajęć? Jak spędzasz z Nim czas i z tymi których kochasz?
Warto ,,zmarnować” w te dni, godzinę czasu na adorację, bycie w ciszy z samym sobą i Bogiem , warto zabrać żonę czy męża na randkę, posłuchać ulubionej muzyki, zapytać dzieci co dzieje się w ich ,,świecie” bez nadmiernej krytyki czy ocen.
,,Tu” nie chodzi tylko o wyrzeczenia, które perfekcyjnie udoskonalają obraz siebie, ,,tu” czyli w te dni chodzi o pogłębienie więzi Miłości.
Gdy nie mogę być z Jezusem w kaplicy w ciągu dnia, biegam z Nim żyjącym we mnie po szkolnym korytarzu, myję z Nim naczynia, przygotowuję się do lekcji, opowiadam Mu po drodze o dzieciach które uczę o osobach które spotykam. On jest we mnie, to moja największa radość i siła do przeżywania codzienności po Bożemu.
Życzę Wam byście w tym świetnym czasie Wielkiego Postu doświadczyli, że Bóg Was kocha. Niech Wasze słabości i grzeszność przybliżą Was do Niego. Kontemplacja krzyża pomoże w walce z pokusami.

s. Łucja

2 odpowiedzi na “Czas walki o Jakość Miłości”

 1. Przypominam siostrze, że „w cywilu” jest to normalny czas chodzenia do pracy/szkoły i zajmowania się codziennością – zatem „zmarnowanie godziny” jest propozycją bezsensowną w sytuacji, gdy i bez tego człowiek jest w ciągłym niedoczasie, przemęczony i zestresowany. Nastrój zbliżających się świąt pojawia się w Niedziele Palmową, ewentualnie w Wielką Środę.
  Pozdrawiam.

  1. Ppp
   Zawsze masz wybór, możesz zamiast ulubionego serialu przeczytać fragment Pisma Św.
   Ja ostatnio doszłam do wniosku że jak się kogoś kocha to zawse znajdzie się dla Niego czas, choćby w drodze do pracy lub z pracy.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *