Misja

Kim jestem, jaka jest prawda o mnie, po co żyje, dla kogo żyję, jaka jest moja życiowa misja? Myślę, że każdy człowiek, chce żyć dla Kogoś i Czegoś. Chce się spalać i tracić życie. Jest to pragnienie utkwione głęboko w każdym z nas. Pragnienie pochodzące od Stwórcy, który Jest Panem życia. Nie każdy jednak na to pragnienie odpowiada i z nim współpracuje.

Odkrycie Bożego planu wobec mnie to najbardziej intymne i trudne zadanie. Dlaczego? Ponieważ misja fascynuje i zatrważa zarazem.

Bóg powołuje nas do relacji miłości: z sobą, z Trójcą i z bliźnimi. Aby pokochać Boga, trzeba pokochać siebie, zaakceptować, przyjąć z czułością i odpowiedzialnością. To pierwsza misja do wykonania. Misja odkrycia w sobie Dziecka Bożego. Czy siebie kocham, akceptuje, daje sobie prawo do słabości, czy siebie szanuję ?

Gdy odkryje i doświadczę kim jestem w oczach Pana, warto zapytać jakie są moje pragnienia, marzenia, pasje. Co mnie inspiruje i fascynuje, przy kim, przy czym spędzam najwięcej czasu. Jak chcę przeżyć swoje życie, jaki jest Jego cel?

Patrząc na wielu współczesnych ludzi można stwierdzić, że żyją ,,bez poczucia misji”. Nie wiedzą po co, dla kogo, nie znają celu ku któremu dążą. Może nie poznali Boga. Nie mają wiary. Nie oceniam. Coraz bardziej doświadczam, że wiara jest łaską i darem. Relacja z Jezusem, intymna więź z Nim dodaje sił do odkrywania wciąż an nowo codziennej misji. Pytam Go : co ode mnie oczekuje? do czego zaprasza?

Miłość Boga dodaje mi sił by wstać rano, wspiera gdy padam zmęczona wieczorem. On mój sens i cel życia. Mój Przyjaciel. Główną misją którą powierza mi Pan jest, misja miłości. Misja miłości samej siebie, moich sióstr w domu, dzieci które uczę, moich najdroższych Przyjaciół. To mój cel i priorytet którego uczę się każdego dnia. Żyję by kochać na Jego chwałę ! Warto!

s. Łucja

4 odpowiedzi do “Misja”

 1. Myślę, że czasami jest to kwestia języka – ktoś może po prostu nie używać pojęcia „misja”, choć ja realizuje. Ja też, wybaczając komuś, raczej bym to określił jako wyraz zdrowego rozsądku, niż miłosierdzia – choć efekt pozostaje ten sam.
  Pozdrawiam.

 2. Tak, tak, tak choć nigdy już niczego nie będę pewny.
  Nieraz doświadczyłem „potężnego dzwona”. I pamiętam 1 Kor 10,12 To zdanie często błyskawicznie orzeźwia …

  Błogosławieństwa !

 3. Trafiłam tu przez przypadek (choć mówią że przypadek to drugie imię Ducha Świętego, coś w tym jest). Dziękuję za każdy wpis, za słowa które dają nadzieję ale i te które przynaglają do zrobienia czegoś konkretnego w swoim życiu.
  Do mnie dziś mocno trafiło to że muszę pokochać siebie, taką jaka jestem… To trudne zadanie, ale od tego trzeba zacząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *