Ogród

Zbliża się mój ukochany maj. Gdy byłam dzieckiem często chodziłam z babcią na ,,majówki”. W starym zabytkowym kościele śpiewałam słowa litanii loretańskiej. Lubiłam ten czas. Pewnie już wtedy rozwijała się moja więź duchowa z Maryją. Polubiłam Ją. Patrząc w oczy ,,Mamy” na starym obrazie, mówiłam Jej co noszę w sercu, czym się smucę , z czym mi trudno.

W czasie tegorocznego Triduum, wsłuchując się w Słowo Boże często rozmyślałam o Ogrodzie. Ogród w Biblii to miejsce w którym często przebywał Jezus: przed męką, po Zmartwychwstaniu. Ogród ma znaczenie również symboliczne, mianowicie symbolizuje więź miłości ,przyjaźni z Bogiem Adama i Ewy przed grzechem pierworodnym, stan bez grzechu, miłość czystą . O ogrodzie możemy również przeczytać w Pieśni nad Pieśniami czy w Apokalipsie.

Dlaczego o tym piszę? Gdy czytam słowo ,,Ogród” w Biblii zawsze kojarzy mi się on z Nią, z Maryją. Maryja jest tą Która jest bez grzechu. To Ona jest Ogrodem w Księdze Pieśni nad Pieśniami. To Ona Nowa Ewa przeżywa więź przyjaźni i miłości ze Swym Stwórcą mówiąc Tak w małej mieścinie Nazaret. To Ona jest ,,Ogrodem zamieszkiwanym przez Boga” .To Ona pod krzyżem wydaje najpiękniejsze owoce wierności, miłości i przebaczenia.

W Święta Wielkiej Nocy moje serce zrozumiało, że mogę być do Niej podobna. Odkupiona krwią Jezusa, mogę na nowo ,,zamieszkać w Ogrodzie Eden, moim kościele”. Mogę cieszyć się relacją miłości z moim Bogiem. Mogę korzystać z wszystkich owoców odkupienia jakie wyjednał mi Jezus. Mogę ,,być Ogrodem” w którym zamieszkuje Bóg. Mogę Nim pachnąć i Jego woń rozsiewać wobec tych co się ze mną spotykają.

Różo duchowna, Maryjo nauczyć cieszyć Boga i innych swoim pięknem.

                  s. Łucja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *