Kochana


«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.

Czytając tekst jutrzejszej Ewangelii, odkryłam w jednym z komentarzy biblijnych, że dawniej pasterz chcąc ochronić owce przed złodziejami i rozbójnikami kładł się wzdłuż pastwiska od kamienia do kamienia, pilnując aby nikt z obcych nie wdarł się do stada. Tym samym stawał się bramą, którą trzeba było przekroczyć chcąc spotkać się z owcami.

Pomyślałam sobie jak wielkim bogactwem musiała być każda owca dla pasterza, skoro tak o nią się troszczył i o nią walczył. Jakże musiała być cenna, wartościowa, jedyna. Owcą jestem ja, pasterzem jest Jezus. Jestem Jego bogactwem i miłością. Uradowało mnie to bardzo dzisiejszego wieczoru. Doświadczenie bycia kochaną, doświadczenie bycia chronioną.

Jeśli kogoś miłujecie w swym życiu, dobrze wiecie jakie to uczucie być dla kogoś darem, być dla kogoś skarbem. Strzeżcie tej miłości. Walczcie o nią, dbajcie, chrońcie przed złem. Niech osoby przez was kochane czują każdego dnia, że są dla was ważne, wartościowe, najdroższe . Może warto jutro powiedzieć żonie, czy mężowi kocham cię, posłuchać dzieci, obejrzeć z nimi film ,  pograć w gry. Może warto pogadać z bliskimi we wspólnocie, zadzwonić do przyjaciela czy rodziców.

Jesteś bogactwem Boga, odkupionym Jego najdroższą krwią. Kocha Cię i pragnie mieć blisko swego serca. Życzę Ci doświadczenia Jego miłości oraz doświadczenia bycia kochanym przez najbliższych.

s. Łucja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *