Kochana


«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.

Czytając tekst jutrzejszej Ewangelii, odkryłam w jednym z komentarzy biblijnych, że dawniej pasterz chcąc ochronić owce przed złodziejami i rozbójnikami kładł się wzdłuż pastwiska od kamienia do kamienia, pilnując aby nikt z obcych nie wdarł się do stada. Tym samym stawał się bramą, którą trzeba było przekroczyć chcąc spotkać się z owcami.

Pomyślałam sobie jak wielkim bogactwem musiała być każda owca dla pasterza, skoro tak o nią się troszczył i o nią walczył. Jakże musiała być cenna, wartościowa, jedyna. Owcą jestem ja, pasterzem jest Jezus. Jestem Jego bogactwem i miłością. Uradowało mnie to bardzo dzisiejszego wieczoru. Doświadczenie bycia kochaną, doświadczenie bycia chronioną.

Jeśli kogoś miłujecie w swym życiu, dobrze wiecie jakie to uczucie być dla kogoś darem, być dla kogoś skarbem. Strzeżcie tej miłości. Walczcie o nią, dbajcie, chrońcie przed złem. Niech osoby przez was kochane czują każdego dnia, że są dla was ważne, wartościowe, najdroższe . Może warto jutro powiedzieć żonie, czy mężowi kocham cię, posłuchać dzieci, obejrzeć z nimi film ,  pograć w gry. Może warto pogadać z bliskimi we wspólnocie, zadzwonić do przyjaciela czy rodziców.

Jesteś bogactwem Boga, odkupionym Jego najdroższą krwią. Kocha Cię i pragnie mieć blisko swego serca. Życzę Ci doświadczenia Jego miłości oraz doświadczenia bycia kochanym przez najbliższych.

s. Łucja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *