Czas łaski

Jutro zaczyna się Adwent. Czas łaski. Jest to dla mnie wyjątkowy okres. Kocham grudzień. Kojarzy mi się zawsze z ciepłem rodzinnym, urodzinami, dobrym Mikołajem, świętami z bliskimi, pasterką, śniegiem po pas na ukochanym Podkarpaciu a także z pastorałkami śpiewanymi z siostrami  i karteczkami ze żłóbka.

Tegoroczny Adwent zewnętrznie będzie inny. Mniej dzieci na roratach z lampionami, święta spędzone tylko z najbliższymi. W moim sercu jest jednak dużo nadziei i pokój. Kontemplując  w ostatnie dni  Maryję pomyślałam, że chciałabym tak jak ona przeżywać czas oczekiwania na Jezusa.

– wejść  w głąb swej duszy i cieszyć się Bogiem żyjącym we mnie

– wsłuchiwać się w Słowo Pana każdego dnia

– adorować Jezusa  żyjącego w moich siostrach  których spotykam w szarej codzienności

– uczyć się Boga ,,na nowo” tak jak Maryja, słuchać Jego serca, poruszeń i natchnień wewnętrznych

–  walczyć o cisze we mnie i na zewnątrz

 – ,,przytulić siebie ” ot tak po prostu nie tylko w trudne dni (wypić dobrą kawę, pójść na spacer, posłuchać muzyki, przeczytać dobra książkę

– rozwijać relacje przyjaźni

– dziękować za wszystko co mnie spotyka w ciągu dnia

Ponieważ chrześcijaństwo jest religią więzi i przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem, nie skupiam się w adwencie wyłącznie na wyrzeczeniach. Chcę rozwijać i pogłębiać miłość do Boga, do siebie i do drugiego człowieka. Chce uczyć się kochać i cieszyć obecnością Boga w pandemicznej codzienności.

Obiecuję modlitwę s.Łucja

Processed with VSCO with a4 preset

Jedna odpowiedź do “Czas łaski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *