Córka Boga

,,Nowy rok, nowa ja” przeczytałam słowa mojej znajomej na jednej ze stron Internetu. Przypomniały mi się one gdy otworzyłam Pismo święte na dzisiejszej Ewangelii.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego św. Marek mówi nam o Nowym  Początku.

W pandemicznych napięciach, lęku stresie marzymy o ,,nowym początku”, ,,nowym życiu” w normalności,  poczuciu bezpieczeństwa, miłości.

Dziś Bóg przychodzi do nas w Jezusie z Dobrą Nowiną. Do zlęknionego Ludu Izraela przychodzi On Baranek Boży. Przychodzi do Ciebie i do mnie, z miłością, przebaczeniem i pociechą. Wejście Jezusa w ,,wody naszego grzesznego serca” otwiera nam niebo. Jego krzyż czyni nas zdolnymi usłyszeć głos Ojca ,,jesteś moją ukochana Córką” ,,jesteś moim ukochanym Synem”.

Dziś uświadomiłam sobie, że to właśnie moja misja. Misja bycia Córką Boga. Tożsamość bycia Dzieckiem Taty i życie tą prawdą w codzienności zmienia radykalnie rzeczywistość. Zmienia spojrzenie na siebie i Boga. Rodzi się wdzięczność za bycie sobą, za dar życia z Panem, za Jego troskę, czułość, prowadzenie, wdzięczność za Jezusa i tych którzy Go pokazują i dają. Poczucie bycia kochaną wzmacnia poczucie wartości, otwiera serce na inność drugich, radość z bycia we wspólnocie kościoła. Dobrze mi  w Tym Domu. Kocham kościół który daje mi dostęp do źródła czystej miłości, Eucharystię i spowiedź, wspólnotę Słowa.

 W tym przepięknym Dniu, życzę wam  radości z bycia Dzieckiem Taty, wdzięczności z bycia obdarowanym, oraz poczucia szczęścia z możliwości bycia w kościele Pana. Niech to będzie Nowy Początek Nowego Życia z Nim.

s. Łucja

 

 

Jedna odpowiedź do “Córka Boga”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *