W Jego rękach

 

Zaczął się Wielki Post, dla mnie wręcz  nietypowo. Zachorowałam na covid. Jeszcze nigdy w jednym dniu nie straciłam tyle energii i siły. Dla niektórych to ot zwykła grypa, inni twierdzą, że wirusa nie ma, nie pisze tutaj po to by polemizować czy wchodzić w dyskusję, piszę by podzielić się co może nauczyć cierpienie, doświadczenie choroby, która odbiera ci siły, wzmacnia silny ból, rodzi bezsilność. W takiej chorobie,  nie możesz nic. Z trudem panujesz nad własnym ciałem. Pojawia się lęk, niepewność, bezradność. Jako chrześcijanka, przeżywam te uczucia jak inni, z jedną może różnicą wszystkie przeżywam z Nim. Przeżywając cierpienie można skupić się na sobie, na bólu, lęku, niepewności i jest to gdzieś normalne i ludzkie. Uruchamiają się wszystkie mechanizmy obronne walczące z lękiem. Wielką nadzieją w tym wszystkim jest krzyż, przynajmniej był i jest dla mnie. Patrząc na niego w moim pokoju, kontemplując rany Jezusa, mogę doświadczyć i doświadczam w bezsilności Jego siłę, w lęku Jego czułą obecność, w smutku osobiste doświadczenie miłości, w  ciszy Jego  dobre Słowo.

Choroba uczy, że nie jesteś i nie jestem Panem własnego życia. Jest Ktoś kto jest ponad Tobą i mną. Dobry Bóg, który mówi, czule  w sercu,  odpuść, zajmę się Tobą i wszystkim. Zatroszczył się,  przy drzwiach wejściowych posłał Aniołów którzy przynieśli owoce, ogórki i leki, dał i daje czułe słowa Przyjaciół zapewniających o modlitwie, dobre Siostry podające pożywienie i co najważniejsze daje Siebie zapewniając będę blisko, przezwyciężysz to ze mną, poprowadzę.

Z modlitwą

s. Łucja

2 odpowiedzi do “W Jego rękach”

  1. Ja w chorobie zrozumiałam, że skoro w Jego ranach jest nasze zdrowie, to i ja mogę ofiarować swoją chorobę, swoje cierpienie za innych. Ktoś może powie że to żadne odkrycie… a ja nadałam cierpieniu sens, tak że czułam jakby ktoś podawał mi dłoń i mówił dasz radę, warto… dla kogoś kto cierpi bardziej bo duchowo….
    Pan Jest z Tobą Siostro! Dużo zdrowia życzę, pamiętam w modlitwie 🙂🙏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *