Winnica

Kilka słów do jutrzejszej Ewangelii. Winnica. Jesteś nią Ty i Ja, stworzeni na obraz Boga. Jesteśmy darem. Myślę, że nie doświadczyli tego rolnicy z Ewangelii, nie doświadczyli ,,bycia obdarowanymi” przez Pana. Ich postawa zatrzymania ,,Winnicy” jest bardzo roszczeniowa, obronna. Ich lęk, pozwala domyślać się iż czują obawę przed Bogiem, obawę przed utratą czegoś cennego, siebie, przyzwyczajeń, życia?

Pomyśl dziś, czy czujesz się obdarowany przez Boga, czy jesteś Mu wdzięczny za to kim jesteś, za to jak cię stworzył, czy widzisz w sobie dobro? Czy potrafisz Mu oddać siebie, swe życie nie bojąc się starty, cierpienia?

Winnica została wyposażona we wszystko by móc się rozwijać. Bóg obdarzył Ciebie i mnie talentami, które mają przynosić ,,dobre owoce”.  Jaki jest Twój rozwój szczególnie w tym Wielkim Poście? Czy kochasz więcej? Czy post,modlitwa, jałmużna rozwijają w Tobie miłość do Boga , siebie,  bliskich a nawet nieprzyjaciół? Czy Wielki Post rozwinął, pogłębił Twoją miłość do żony, męża, siostry, brata. Kiedy za najdroższą daną od Boga osobę się pomodliłeś, ile razy pomimo bólu przebaczyłeś, ile dałeś  czasu, rozmowy pomimo trudnych zajęć codzienności? Jak ,,kochałeś” słowami? O czym, o kim najczęściej rozmawiasz i dlaczego?

Winnicą jesteś Ty i ja . Oby ten święty czas, zaowocował w nas rozwojem piękna w miłości. Bądźmy dla siebie dobrzy .

s.  Łucja

Jedna odpowiedź do “Winnica”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *