Kobieta Boga

 

Czy  modliłaś się kiedyś słowami ,,dziękuje, że stworzyłeś mnie tak cudownie (…)i dusze moją znasz do głębi”, myśląc o sobie? Ps 139

Czy  jako Kobieta dostrzegasz w sobie piękno samego Boga ukrytego w głębi Twej duszy?
Myślę, że warto,  nie tylko w dniu jutrzejszym ale i w codziennej modlitwie, stawiać sobie pytanie: w jakim lustrze codziennie się przeglądam? W lustrze ludzkich opinii, facebookowych postów,  czy w lustrze Słowa Bożego, sakramentów, adoracji i w lustrze słowa dobrych przyjaciół. Komu wierzę? Komu ufam? Kto mówi o mnie prawdę  jako Kobiecie i daje duchowy wzrost?
Serce kobiety – moje i Twoje serce – jest odbiciem serca Boga. Zostałaś stworzona na Jego obraz, czyż nie? Twoja kobieca natura objawia światu pewną prawdę o sercu Stwórcy. Czego w głębi duszy pragnie każda kobieta? Być kochaną, być wybraną, być dla kogoś najważniejszą, być piękną. Czy tak jest u Ciebie, myślę, że tak. To pragnienie zostało zapisane w naszych duszach już w momencie poczęcia. To Bóg wszczepił je w nas – pragnienie bycia kochaną Jego miłością, bycia wybraną do misji przyjmowania miłości i dawania jej innym, pragnienie bycia najważniejszą jako Dziecko, Córka, Oblubienica, pragnienie bycia piękną (nie chodzi mi tutaj tylko o pragnienie bycia ładną zewnętrznie, ale o piękno wewnętrzne, piękno duszy). Bóg, wszczepiając to pragnienie w nasze wnętrze, zrealizował je, wypełnił przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna. Z doświadczenia wiem, ze można dużo słyszeć o miłości Boga, a wcale jej nie doświadczyć sercem. Można czytać książki, chodzić na wykłady, brać udział w kursach, a wcale nie czuć się Córką, Umiłowanym Dzieckiem. Doświadczenie miłości jest łaską, warto o nią prosić .
Kobiecość jest darem, którym należy się ucieszyć, przyjąć go, ale również rozwijać. Każda z nas ma misję do wykonania. Zostałyśmy stworzone, by kochać i być kochanymi, zostałyśmy stworzone, by ukazywać innym kształt serca Bożego – mężowi jako żona, dzieciom jako mama, wspólnocie i całemu światu – przez modlitwę – jako siostra zakonna, znajomym w pracy, a nawet ludziom napotkanym na ulicy – przez czuły darmowy uśmiech . Niech wszyscy wokół zasmakują przez Ciebie i mnie, jak dobry jest Bóg.
Pomyśl dziś, że jesteś darem, że Bóg bardzo się Tobą cieszy, że zachwyca się Twoim sercem. Co w sobie lubisz? Co Cię w sobie zachwyca? Co wprawia w dobry humor? Z czego jesteś dumna? Podziękuj dziś Panu, że Jesteś.

s. Łucja

4 odpowiedzi na “Kobieta Boga”

    1. Czytać Słowo Boże i odkrywać w Nim jak Jezus patrzy na mnie! Czasem warto skorzystać z terapii, z miłości do siebie.

  1. Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję się wziąć wreszcie za czytanie Biblii ale Pismo Święte jest dla mnie trudne do zrozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *