Dwa pieniążki

W moim sercu przez ostatnie dni ,,pracuje” Słowo Ewangelii o Ubogiej Wdowie.

Dwa pieniążki, które wrzuciła do skarbony mogą symbolizować Ciebie i mnie. Jakże bardzo często porównujemy się do innych, może nawet tych ,,pobożnych w kościele” którzy dają Bogu wiele.

Są dni w których nasze serca, są ,,ubogie” jesteśmy świadomi naszej małości, trudnych uczuć, słabych pragnień. Przychodząc tacy jacy jesteśmy do Jezusa,  możemy doświadczyć Jego bezinteresownej miłości, jak owa ewangeliczna  uboga Wdowa.

Może w tym dniu gdy była koło skarbony czuła się jak ,,wartość owych dwóch monet” . Jakże często próbujemy przed Bogiem nie być sobą, idealizujemy siebie, swój świat, przynosimy Mu na modlitwę to jacy chcielibyśmy być a nie jacy jesteśmy.

              Wartość mojej i Twojej Osoby przed Jezusem nigdy się nie zmienia i nie jest zależna od opinii innych, sukcesów, czy porażek. On kocha za darmo, jak ową ubogą wdowę, która przyniosła Mu w owej chwili ,,Wszystko- dwa pieniążki” czyli Siebie.

Jesteś Wszystkim dla Jezusa, niezależnie od tego jak się czujesz, gdzie pracujesz, co myślą o Tobie inni. Jesteś Wszystkim , gdy przyjdziesz z swym poranionym sercem na modlitwę , czy z sercem pełnym sukcesów. On Cię Kocha za to Kim jesteś a nie za to kim chciałbyś być czy  co osiągnąłeś.

s. Łucja

2 odpowiedzi na “Dwa pieniążki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *