Czas łaski

 

,,…a Ojciec który widzi w ukryciu odda Tobie”

            Lubię Czas Wielkiego Postu. Czas łaski, zatrzymania, ciszy, wejścia w głąb siebie. Zawsze ilekroć słyszę Ewangelię o Ojcu który widzi w ukryciu, słyszę na nowo Słowa Boga: Madzia jesteś kochana za darmo, taka jaka jesteś, przyjdź i doświadcz tej miłości w relacji ze mną. Wejdź do ,,izdebki swej duszy i pobądź  przy mnie obecnym w Niej”.

            Często jesteśmy ,, wychowani” w chrześcijaństwie do zarabiania na miłość. Wynosi się to najczęściej z domu, różne postawy, mechanizmy uruchamiane w nas od dzieciństwa uczą jak zasłużyć na miłość najbliższych.  Nie tak jest u Boga. On kocha za darmo, tak samo przed grzechem, w trakcie grzechu jak i po nim. Jego miłość jest bezinteresowna, obecna i wieczna. Myślę, że Warto Jej doświadczyć w te 40 dni.

            Post, jałmużna, modlitwa  są celem do odkrycia na nowo jak bardzo jesteśmy ukochani przez Jezusa, jak dobry jest nasz Bóg.

            Chrześcijaństwo jest religią relacji, więzi Osobowej z Bogiem. Czas Wielkiego Postu jest dany nam w kościele by na nowo zachwycić się Kim On jest i Kim ja jestem w Jego oczach. Zamiast rezygnacji z cukierków, poświęć trochę czasu w ciszy na słuchanie Jezusa w Biblii, usłysz co ma Ci do powiedzenia. Posłuchaj żony, męża, powiedz najbliższej Osobie, Kocham cię, posłuchaj jej słów, daj czas a może przebacz zranienia zadane sprzed lat.

            Posłuchaj siebie w ciszy pokoju, zaglądnij w głąb swej duszy, czy jest w Niej obecny Twój Bóg? Zatroszcz się o jej duchowe piękno w sakramentach, zrób ,,duchowy makijaż” bo może jest zaniedbywana  przez dłuższy czas.

            Jesteś Ukochanym  Synem i Córką Boga. Życzę Ci abyś to odkrył i odkryła w ten Święty  Czas.

  s. Łucja

fot. Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *